Reklama
Start

Choroba Alzheimera to najczęściej występująca choroba po 60 roku życia. Jest chorobą zwyrodnieniową mózgu. Cechuje ją postępujące i nieodwracalne pogorszenie pamięci oraz innych funkcji poznawczych. Nie ma obecnie leków, które mogłyby ją wyleczyć. Są jednak takie, które spowalniają jej postęp. By bliżej poznać tę chorobę oraz sposoby radzenia sobie z nią, Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu, Gostyński Uniwersytet Trzeciego Wieku, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu zorganizowały bezpłatne szkolenie „Choroba Alzheimera – kryteria rozpoznawania oraz możliwości terapeutyczne“.

Więcej…

 

Oskar z Daleszyna, to chłopiec u którego w marcu 2015 r. zdiagnozowano nowotwór złośliwy, atakujący układ kostny i węzły chłonne. Oskar od ponad dwóch lat bohatersko walczy z rakiem. W tych zmaganiach już od dwóch lat wspiera go m.in. Stowarzyszenie „DZIECKO”.

Obecnie 8-letni Oskar Zaremba z Daleszyna koło Gostynia rozpoczął kosztowne (nierefundowane przez NFZ), leczenie: immunoterapię przeciwciałami anty-GD2 w specjalistycznej klinice w niemieckim Greifswaldzie.

„Oskar właśnie zakończył pierwszy z pięciu dziesięciodniowych cyklów podawania mu przeciwciał anty-GD2. Osłabiło go to bardzo mocno i zmęczyło. Musiał też zmagać z wielkim bólem. Teraz przed nim trzy i pół tygodnia przerwy w terapii i oczekiwania na kolejny cykl. Ale Oskar jest cały czas pod moją stałą opieką i obserwacją oraz kontrolą lekarzy.” – w czasie rozmowy telefonicznej poinformowała przedstawiciela Stowarzyszenia „DZIECKO”, opiekująca się synem w czasie tej kilkumiesięcznej terapii mama Oskara Elżbieta.

Więcej…

 

Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu (inicjator), Gostyński Uniwersytet Trzeciego Wieku, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu zapraszają na bezpłatny wykład pn. „Choroba Alzheimera – kryteria rozpoznawania oraz możliwości terapeutyczne“, które poprowadzi lek med. specjalista neurolog Karolina Piasecka–Styczyńska z Neurologicznego NZOZ Centrum Leczenia SM Ośrodka Badań Klinicznych im. dr n. med. Hanki Hertmanowskiej w Plewiskach.

Więcej…

 

Każde dziecko ma prawo wychowywać się w kochającym, bezpiecznym domu. Nie każde jednak ma taką szansę! Jeśli rodzice nie mogą zagwarantować mu odpowiedniej opieki, wówczas dziecku zapewnia się czasowo opiekę i wychowanie poza rodziną. Właśnie wtedy dzieci potrzebują rodziny zastępczej. Potrzebni są ludzie, którzy są gotowi podjąć się tego zadania.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu przygotowuje szkolenie dla kandydatów na rodziców zastępczych. Ty też możesz zostać rodziną zastępczą dla dzieci, które marzą, by dorastać w kochającej i bezpiecznej rodzinie!

Więcej…

 

W sobotę 3 czerwca 2017 r. wystartuj w rodzinnym samochodowym rajdzie SMERFÓW 2017 i razem z całą rodziną po przejechaniu trasy wg mapy zakończ rajd na festynie rodzinnym „Powitanie lata” w parku przy Domu Dziecka w Bodzewie.Start Rajdu SMERFÓW 2017 odbędzie się o godz. 9.00, na Placu Zamkowym przy Górze Zamkowej w Gostyniu. Po łatwych próbach sprawnościowych, które zaplanowano na godz. 9.30, uczestnicy rajdu wyjadą w trasę (około godz. 10.30), by dotrzeć następnie na festyn rodzinny w parku przy Domu Dziecka w Bodzewie, po drodze wykonując ciekawe zadania w różnych miejscowościach powiatu gostyńskiego.

Więcej…

 

Przez 25 lat grania Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazuje gostyńskiemu szpitalowi sprzęt do ratowania zdrowia i życia noworodków oraz wspierający osoby starsze. Wartość pozyskanych zestawów to ok. milion zł. Kolejne miliony to środki na realizację bezpłatnych programów medycznych, z których korzystają mieszkańcy powiatu gostyńskiego, głównie dzieci.Szpital powiatowy w Gostyniu zyskał 60 zestawów sprzętu medycznego, w tym wysoce specjalistycznego. Korzystają z nich w SP ZOZ: Oddział Dziecięcy, Oddział Chirurgii Dziecięcej, Oddział Noworodków, Dział Pomocy Doraźnej i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.

Więcej…

 

50 tysięcy złotych – to łączna pula grantów przyznawana w tym roku w Programie Grantów Społecznych. Dotychczasowe cztery edycje cieszyły się sporym zainteresowanie grup nieformalnych z terenu całego powiatu gostyńskiego. Dlatego też program z roku na rok się rozwija. W tej edycji sięgnąć będzie można po 3 tys. złotych na projekt aktywizujący lokalną społeczność.

Więcej…

 

 

Trwa akcja pomocy 8-letniemu Oskarowi z Daleszyna od dwóch lat dzielnie walczącemu z nowotworem neuroblastoma. Udało się zebrać pieniądze na opłacenie bardzo kosztownej, nierefundowanej przez NFZ, immunoterapii przeciwciałami anty-GD2, w klinice w niemieckim Greifswaldzie. Potrzebne są jeszcze środki na bieżące badania i wsparcie medyczne chłopca w czasie oczekiwania na termin wyjazdu do Niemiec oraz na opłacenie kilkumiesięcznego pobytu Oskara i jego mamy w czasie leczenia w Niemczech i planowane w tym czasie dodatkowe specjalistyczne badanie genetyki guza.

Więcej…

 

Zakończenie działalności IV kadencji PSR ds. ON Odbyło się ostatnie posiedzenie obecnej IV kadencji Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. Członkowie Rady dyskutowali nad projektem podziału środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przydzielonych powiatowi gostyńskiemu. W spotkaniu, prócz członków Rady, uczestniczyli przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu: Natalia Hajnsz – kierownik Działu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Mirosław Sobkowiak – dyrektor. Omawiano też ograniczenia w dostępie do środków finansowych PFRON, spowodowane zmniejszeniem tych środków dla powiatów, w tym dla powiatu gostyńskiego oraz zbiurokratyzowane procedury dostępu do środków PFRON, zwłaszcza w programie pilotażowym AS, utrudniające dostęp do pomocy osobom niepełnosprawnym.

Więcej…

 

W Środzie Wielkopolskiej odbył się XXIII Ogólnopolski Turniej Karate Dzieci i Młodzieży DRAGON CUP. W zawodach udział wzięło ponad 300 zawodników reprezentujących 36 drużyn z całego kraju.
Startujący w licznie obsadzonym turnieju gostynianie z klubu karate TKKF „TĘCZA” pokazali się z dobrej strony, a dodatkowo przywieźli ze Środy Wlkp. jeden brązowy medal. Jak podkreśla trener Marcin Danek: „Młodym karatekom „Tęczy” z gmin Gostyń i Piaski należą się gratulacje za udany występ.

Więcej…

 

Powiatowy Sztab WOŚP przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu został nagrodzony przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy medalem 25-lecia WOŚP. W certyfikacie potwierdzającym przyznanie medalu Jurek Owsiak w imieniu Fundacji WOŚP napisał, że przyznano go „ZA NIEZWYKŁĄ PRZYJAŹŃ I ENERGIĘ, KTÓRĄ OD WAS OTRZYMALIŚMY W CZASIE FINAŁÓW. NASZE STYCZNIOWE GRANIE WSPIERA POLSKĄ MEDYCYNĘ I RATUJE ZDROWIE I ŻYCIE NAJMŁODSZYCH PACJENTÓW ORAZ SENIORÓW. DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE, DZIĘKI KTÓREMU MOŻEMY, W ZGODZIE Z NAJWYŻSZYMI STANDARDAMI, REALIZOWAĆ OGÓLNOKRAJOWE PROGRAMY MEDYCZNE I EDUKACYJNE. DZIĘKUJEMY DRODZY PRZYJACIELE!

PAMIĘTAJCIE, ŻE GRAMY DO KOŃCA ŚWIATA I JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ!

Więcej…

 
Redakcja portalu
Uwaga!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu oferuje różne nieodpłatne formy pomocy dla rodziców zastępczych oraz rodziców naturalnych i adopcyjnych.  Dwa razy w miesiącu odbywają się spotkania grup wsparcia, w czasie których omawiane są różne grupy problemów nurtujących rodziców, np. motywowanie do nauki, pomoc dzieciom z deficytami rozwojowymi, kontakty rodzin zastępczych z rodzicami biologicznymi czy sprawy dotyczące właściwej współpracy szkół i rodziców itd.

Akcja...

AKCJA MASZ GŁOS - MASZ WYBÓR
Fundacja im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów zapraszają do udziału w ogólnopolskiej akcji, której celem jest zainteresowanie obywateli sprawami gminy i zachęcenie ich do uczestnictwa w życiu publicznym, m.in. w wyborach lokalnych, a także wzmocnienie  zarówno u wyborców, jak i u wybieranych  poczucia współodpowiedzialności za podejmowane decyzje.
www.maszglos.pl