Reklama
Start

Gostyński Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczął wielki sobotni koncert przedszkolaków z Miejskich Przedszkoli nr 1, nr 4, nr 7, nr 5 „Kubuś Puchatek”, „Bajka” oraz "Stokrotka, w którym najmłodsi przy wsparciu wychowawców i rodziców pokazali, że zabawą połączoną z pracą można zrobić wiele dobrego i pomóc innym poszkodowanych przez los. Tradycyjnie w Gostyniu granie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczyna się na dzień przed wielkim finałem. Tak jak Gostyń zagrał dla ratowania życia dzieciaków już w roku poprzedzającym I ogólnopolski finał WOŚP.

Więcej…

 

136 morsów z Gostynia, Leszna, Śremu, Poznania, Plewisk, Krzywinia zażywało zimowej (10.01.2015) kąpieli w Brzedni k. Dolska (Jezioro Cichowskie – Jezioro Mórka). Mimo przejmującego chłodnego wiatru, został pobity ubiegłoroczny rekord (w 2014 – 121) kąpiących się. Najmłodszy uczestnik miał 8 lat, a najstarszy mors 74 lata. Zbierano też datki do puszki, które zasilą konto gostyńskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy PCPR w Gostyniu.

 

Więcej…

 

W tym roku podczas gostyńskiego XXIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbieramy na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Trwa zbiórka darów do sprzedaży (można je składać w sztabie WOŚP – w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu ul. Nowe Wrota 7 – codziennie do godz. 16.00 oraz w sobotę 10.01. i w niedzielę 11.01. - w czasie koncertów finałowych w GOK HUTNIK). Odbywają się też imprezy na rzecz dzieci w szkołach i w przedszkolach oraz w firmach.

Gostyński finał WOŚP rozpocznie się już w sobotę 10 stycznia o godz. 9.00 w GOK „Hutnik” kolorowym Koncertem Przedszkolaków przygotowany przez gostyńskie przedszkola. Już w jego trakcie będą sprzedawane gadżety WOŚP i dary Gostynian. Wystąpią Przedszkola: nr 4, nr 7, nr 1, "Bajka", „Stokrotka” i „Kubuś Puchatek”.

Więcej…

 

Rusza XXIII ogólnopolski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ale w Gostyniu gramy dla dzieciaków po raz dwudziesty czwarty! Pierwszą akcję dla Fundacji WOŚP zrobiliśmy już w roku przed pierwszym ogólnopolskim finałem! Przyłącz się i przekaż dary dla ratowania dzieciaków! Podziel się czymś wyjątkowym, by ratować najmłodszych. Jeszcze możesz przekazać swój dar serca i przynieść go na finałowe granie do GOK "HUTNIK" w sobotę (10.01.15) lub niedzielę (11.01.15). Otrzymasz specjalne podziękowanie i będziesz na liście darczyńców WOŚP.

Więcej…

 

Treningiem powitali gostyńscy karatecy 2015 rok. Gostyński klub karate shotokan TKFF „Tęcza” działa już od trzydziestu pięciu lat. A od trzydziestu tradycyjnie już najzagorzalsi karatecy spotykają się w Nowy Rok o godz. 22.00 w dojo (sala treningowa) i odbywają swój pierwszy w danym roku trening. Ma on zupełnie odmienny przebieg od zajęć, które odbywają się w normalnym cyklu szkoleniowym, gdyż karatecy ćwiczą w niecodziennych warunkach i dodatkowo przechodzą specjalne próby.

Więcej…

 

Sztab XXIII Finału WOŚP w Gostyniu oraz Leśne Diabły z Brzedni i TKKF „Tęcza” w Gostyniu zapraszają na XIII Kąpiel Morsów w Brzedni k. Dolska dla WOŚP. Odbędzie się ona tradycyjnie w przeddzień ogólnopolskiego finału WOŚP, tj. w sobotę 10 stycznia 2015 r.

Zapraszamy wszystkich „starych” morsów oraz tych, którzy chcą do nas dołączyć po raz pierwszy! Jak co roku bijemy kolejny rekord liczby kąpiących się osób! Zapraszamy także osoby towarzyszące z dziećmi i znajomymi… Bez względu na pogodę i temperaturę powietrza będzie gorąca zabawa! W trakcie kąpieli młodzi wolontariusze będą kwestowali dla WOŚP!

Więcej…

 

Całoroczne treningi w gostyńskim klubie karate TKKF "Tęcza" zakończyły się egzaminem. Został on przeprowadzony w Dojo TKKF „Tęcza” (sala gimnastyczna przy Gimnazjum nr 2 w Gostyniu) w sobotę 20.12.14 dla grupy początkujących i średniozaawansowanych karateków. Zdający musieli wykazać się znajomością podstawowych pozycji, bloków i ataków oraz ich prawidłowym wykonaniem (kihon). Następnie demonstrowali ich praktyczne zastosowanie w walce z przeciwnikiem (kihon kumite oraz kumite). Trzecią częścią egzaminu były wykonania kata, czyli układów technik obronnych i kontrataków przygotowujących do walki z kilkoma przeciwnikami.

Więcej…

 

W ramach akcji „MIKOŁAJE 2014” wolontariusze przygotowali 210 paczek świątecznych dla dzieci z najuboższych rodzin powiatu gostyńskiego. W realizację projektu, realizowanego już siódmy rok z rzędu przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, włączyły się szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe, mieszkańcy powiatu oraz pracownicy firm sektora gospodarczego i ośrodki pomocy społecznej. Dzięki temu zostało przygotowanych ponad dwieście dużych paczek dla dzieci, które nie mogą liczyć na prezent pod choinką.

Więcej…

 

DSC_0021Gerard Misiaczyk, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach został wybrany na Przewodniczącego Wielkopolskiego Forum Warsztatów Terapii Zajęciowej. Podczas spotkania uroczyście podpisano pakt założycielski Wielkopolskiego Forum Warsztatów Terapii Zajęciowej, w którym wszyscy zobowiązali się do partnerskiej współpracy i działania w celu rozwijania wielkopolskich WTZ i poprawy jakości życia osób z niepełnosprawnościami w Wielkopolsce. Następnie pakt został przekazany na ręce Dyrektora PFRON oraz Dyrektora Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych. Pełni nadziei na lepsze jutro dla WTZ uczestnicy spotkania w ostatnich słowach wypowiedzianych na sali skandowali swoje zaangażowanie i konieczność pracy nad wypracowanymi wcześniej postulatami.

więcej

 

VIII Puchar Wielkopolski w Karate Sportowym Kleszczewo 2014 zgromadził na starcie blisko 300 zawodniczek i zawodników z 24 klubów Wielkopolski, Dolnego Śląska, Lubuskiego i Opolskiego. W tym doborowym gronie startowali zawodnicy z gostyńskiego klubu karate TKKF „Tęcza”. Jak podkreśla shihan Waldemar Szwedek (VII DAN) - walcząc o medale młodzi gostyńscy karatecy mieli też okazję wzbogacić swoją wiedzę i porównać swoje umiejętności z rówieśnikami z innych klubów karate. A to, że zdobyli po raz kolejny miejsca na podium, cieszy! Gostyńscy karatecy zdobyli w Kleszczewie 8 medali, w tym 2 złote, 2 srebrne i 4 brązowe.

Więcej…

 

Zbliża się 31 grudnia - sprawdź, czego musicie dopilnować w swojej organizacji – co musi zrobić zarząd fundacji / stowarzyszenia lub osoba (firma) prowadząca księgowość. Uporządkuje to sprawy formalne, dokumenty w organizacji i ułatwi sporządzenie sprawozdania za mijający rok.

Więcej…

 
Redakcja portalu
Uwaga!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu oferuje różne nieodpłatne formy pomocy dla rodziców zastępczych oraz rodziców naturalnych i adopcyjnych.  Dwa razy w miesiącu odbywają się spotkania grup wsparcia, w czasie których omawiane są różne grupy problemów nurtujących rodziców, np. motywowanie do nauki, pomoc dzieciom z deficytami rozwojowymi, kontakty rodzin zastępczych z rodzicami biologicznymi czy sprawy dotyczące właściwej współpracy szkół i rodziców itd.

Akcja...

AKCJA MASZ GŁOS - MASZ WYBÓR
Fundacja im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów zapraszają do udziału w ogólnopolskiej akcji, której celem jest zainteresowanie obywateli sprawami gminy i zachęcenie ich do uczestnictwa w życiu publicznym, m.in. w wyborach lokalnych, a także wzmocnienie  zarówno u wyborców, jak i u wybieranych  poczucia współodpowiedzialności za podejmowane decyzje.
www.maszglos.pl