Reklama
Start

Gitara z autografami zespołu Dżem -dla ŁukaszaGitara z autografami członków zespołu DŻEM zostanie zlicytowana na rzecz walczącego z chorobą mieszkańca gminy Piaski - Łukasza Gałczyńskiego.

Przed sobotnim koncertem zespołu DŻEM muzycy - Wojciech Czemplik - inicjator akcji i członek zespołu NADZIEJA, który był sponsorem gitary i Jerzy Styczyński - gitarzysta zespołu DŻEM przekazali na ręce Łukasza Gałczyńskiego gitarę z autografami członków zespołu. W poniedziałek trafi ona do sprzedaży, a zebrane środki zostaną przekazane na dalsze leczenie młodego mieszkańca Piasków. Będzie to prawdziwa gratka dla fanów DŻEMU z całej Polski, których zachęcamy do zakupu.

LINK DO STRONY INTERNETOWEJ, GDZIE PRZEZ 14 DNI PROWADZONA JEST LICYTACJA:

http://allegro.pl/gitara-z-autografami-zespolu-dzem-dla-lukasza-i6454488635.html

 

Więcej…

 

W czasie II Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej Gostyń 2016 jego organizatorzy planują przeprowadzenie akcji charytatywnej, mającej na celu pozyskanie środków finansowych dla 8-letniej Julki z Gostynia, która nie  może poruszać się, gdyż od urodzenia zmaga się z genetyczną, nieuleczalną chorobą Werdniga-Hoffmanna (ostra odmiana rdzeniowego zaniku mięśni). A mimo to od września rozpoczyna naukę w klasie pierwszej!

Więcej…

 

Stowarzyszenie „Krzyżanki” zaprasza na kolejny rowerowy rajd rodzinny „Rowerem śladami Błogosławionego Edmunda”. Jego celem jest promocja gminy Pępowo i powiatu gostyńskiego poprzez poznawanie walorów przyrodniczych oraz szerzenia wiedzy o dziedzictwie kulturowym, a zwłaszcza o życiu bł. Edmunda Bojanowskiego – znanego społecznika. To jedna z najbardziej znanych postaci Ziemi Gostyńskiej. Żył w latach 1814 – 1871. Do historii przeszedł jako polski działacz, społecznik, twórca ochronek wiejskich, tłumacz, założyciel Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Marii Panny, błogosławiony Kościoła katolickiego.

Więcej…

 

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nagrodził projekt „Jesteśmy – wspieramy – program aktywizacji osób niepełnosprawnych w powiecie pleszewskim oraz gostyńskim”. Jego celem było dostrzeżenie i upowszechnienie potrzeby przyjścia z pomocą szczególnej grupie ludzi - osobom z zaburzeniami psychicznymi i ich bliskim oraz pracownikom wspierającym te osoby. Projekt zakłada uruchomienie i prowadzenie ponadpowiatowego systemu wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi. System uruchomiony w ramach projektu będzie stanowił ważne uzupełnienie i znaczące poszerzenie działań dla osób z zaburzeniami psychicznymi, realizowanych w powiecie pleszewskim i gostyńskim (główne obszary realizacji działań w ramach systemu) oraz w sąsiednich powiatach leszczyńskim, rawickim i kościańskim.

Więcej…

 

Trudnej problematyce życia z zespołem Downa poświęcony jest m.in. najnowszy numer „Integracji”, udostępniany nieodpłatnie przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Stowarzyszenie „DZIECKO” i Starostwo Powiatowe w Gostyniu. Co ważne, obszerny artykuł pokazuje ten problem z innej strony. Bo sami posiadacze dodatkowego chromosomu najczęściej żyją swoim życiem bez głębszej autorefleksji nad tym, co je spotkało. A tak naprawdę zespół Downa jest największym problemem dla rodziców osób z tym zespołem. Bo to ich życie ten dodatkowy chromosom wywraca do góry nogami i trzeba je powoli zbudować od nowa.

Więcej…

 

Po raz siedemnasty odbędzie się festiwal Organizatorzy: Stowarzyszenie „DZIECKO”, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Kongregacja Oratorium Księży Filipinów na Świętej Górze i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piaskach zapraszają na XVII Ogólnopolski Festiwal Artystyczny „Bez Barier – Święta Góra 2016”, realizowany pod patronatem Starosty Gostyńskiego. W ramach festiwalu odbędą się trzy konkursy: „Muzyka Bez Barier” – konkurs piosenki, „Sztuka Bez barier” – konkurs plastyczny na żywo oraz „Sztuka Bez barier” – konkurs plastyczny prac nadesłanych, których wystawę będzie można obejrzeć w podcieniach murów klasztornych.

Więcej…

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu zachęca do korzystania z ,,Punktu wspierania rodziców i dzieci niepełnosprawnych - CHWILA dla SIEBIE ". Punkt ten został uruchomiony przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Radość”. Działa on w świetlicy wiejskiej w Michałowie.

Punkt czynny jest trzy razy w tygodniu we wtorki, czwartki i soboty w godzinach od 16 do 19. Oferuje trzygodzinną opiekę, a także dyżury rehabilitantów. W punkcie będzie też prowadzona grupa wsparcia, spotkanie grupy wsparcia dla rodziców dzieci z niepełnosprawnością odbędzie się 7 września o godzinie 17 w świetlicy w Michałowie.

Więcej…

 

Stowarzyszenie „Krzyżanki” zaprasza na rodzinny rajd rowerowy „Rowerem śladami Błogosławionego Edmunda”. Jego celem jest promocja gminy Pępowo i powiatu gostyńskiego poprzez poznawanie walorów przyrodniczych oraz szerzenia wiedzy o dziedzictwie kulturowym, a zwłaszcza o życiu bł. Edmunda Bojanowskiego – znanego społecznika. Rajd ten to nie tylko popularyzacja turystyki rowerowej, ale także integracja mieszkańców. Będzie on też doskonalił umiejętność współdziałania w grupie. Rajd na pewno jest ciekawą propozycją na miłe spędzenie czasu poza domem i aktywnego wypoczynku na rowerze.

Więcej…

 

W 4. Leśno-Błotnym Crossie Leśnych Diabłów – Brzednia 2016 wystartowało 75 śmiałków z całej Polski, w tym 17 kobiet. Blisko dziesięciokilometrowa trasa okazała się dla wszystkich ekstremalnym wyzwaniem. W ostatnich latach bieganie przełajowe stało się bardzo popularną formą aktywności sportowej w Polsce i wpisane w styl życia wielu aktywnie żyjących ludzi – zarówno tych młodszych jak i starszych. Wśród biegów terenowych coraz większą popularność zdobywa Cross Leśnych Diabłów, organizowany w Brzedni k. Dolska, na granicy powiatów gostyńskiego, śremskiego i krzywińskiego.

więcej

 

 

3188684835795c6ed4542e.jpgDzieci z powiatu gostyńskiego spędzą dwa pełne atrakcji tygodnie w Murzasichle w Tatrach koło Zakopanego. Pobyt dla uczestników jest całkowicie nieodpłatny dzięki realizacji tego wypoczynku w ramach projektu Zachodniopomorskiego Związku Towarzystw Krzewienia Kultury Fizycznej, realizowanego na terenie powiatu gostyńskiego przy współpracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Ośrodka Pomocy Społecznej w Pogorzeli. Projekt uzyskał dofinansowanie Kuratorium Oświaty w Poznaniu na realizację wypoczynku dla dzieci z rodzin wymagających wsparcia.

Więcej…

 

Koło Gospodyń Wiejskich w Michałowie rozpoczęło, pod patronatem Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Radość”, realizację projektu „Michałowska Manufaktura”. Działania podejmowane w ramach projektu mają na celu przybliżenie młodym mieszkańcom uroków sołectwa Michałowo i Gminy Piaski.Realizatorzy projektu zapraszają również uczestników: młodzież od lat trzynastu do udziału w ciekawych warsztatach. Zapisy do 30 lipca! Kontakt telefoniczny: 515-710-132.

W ramach projektu odbędą się warsztaty fotograficzne „Michałowskie zakątki” oraz warsztaty sublimacji „Nadrukuj, co tylko marzysz”, czyli nauka nadruków na torbach i koszulkach. Młodzież będzie mogła wykonać torbę czy koszulki z nadrukiem czy szablonem według własnego pomysłu.

Więcej…

 
Redakcja portalu
Uwaga!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu oferuje różne nieodpłatne formy pomocy dla rodziców zastępczych oraz rodziców naturalnych i adopcyjnych.  Dwa razy w miesiącu odbywają się spotkania grup wsparcia, w czasie których omawiane są różne grupy problemów nurtujących rodziców, np. motywowanie do nauki, pomoc dzieciom z deficytami rozwojowymi, kontakty rodzin zastępczych z rodzicami biologicznymi czy sprawy dotyczące właściwej współpracy szkół i rodziców itd.

Akcja...

AKCJA MASZ GŁOS - MASZ WYBÓR
Fundacja im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów zapraszają do udziału w ogólnopolskiej akcji, której celem jest zainteresowanie obywateli sprawami gminy i zachęcenie ich do uczestnictwa w życiu publicznym, m.in. w wyborach lokalnych, a także wzmocnienie  zarówno u wyborców, jak i u wybieranych  poczucia współodpowiedzialności za podejmowane decyzje.
www.maszglos.pl