Reklama
Start

W ramach XXXIII Ogólnopolskiego Biegu im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Piaskach odbył się po raz szesnasty Integracyjny Bieg bez barier. We wszystkich kategoriach wystartowało (sobota 28 maja 2015 r.) ponad sześciuset zawodników z Polski i Ukrainy. W biegu integracyjnym wystartowali niepełnosprawni biegacze z powiatu gostyńskiego. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach: kobiet i mężczyzn. W biegu głównym, rozgrywanym na dystansie 10 km, zwyciężył Adam Nowicki. Najszybszą kobietą na mecie była Natalia Batrak.

Więcej…

 

W XXVI Leszczyńskich Mistrzostwach Karate o Puchar Prezydenta Miasta Leszna wzięło udział 299 zawodników z 25 klubów Wielkopolski, Dolnego Śląska i Lubuskiego. Wśród startujących (11.06.2016 r.) była też reprezentacja gostyńskiego klubu karate TKKF „TĘCZA”. Leszczyński turniej karate adresowany był do młodych karateków do lat siedemnastu. Przedstawicieli gostyńskiego klubu karate TKKF „TĘCZA” (zawodnicy głównie z gmin: Gostyń i Piaski) poprowadzili Waldemar Szwedek i Marcin Danek. Gostynianie zajęli dwa drugie miejsca i pięć trzecich, zdobywając łącznie 13 medali, oraz trzy razy uplasowali się tuż za podium na czwartych miejscach, zapewniając sobie tym samym ważne punkty rankingowe Polskiej Federacji Karate Sportowego i Wielkopolskiego Związku Karate.

Więcej…

 

Kolejne szkoły w powiecie gostyńskim zorganizowały szkolenia dla nauczycieli we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszeniem „DZIECKO”. Rady pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu, Szkoły Podstawowej w Goli i Szkoły Podstawowej w Siemowie omawiały, wraz z prowadzącym nieodpłatnie te szkolenia specjalistą pomocy psychologicznej i interwencji kryzysowej z certyfikatem „Niebieskiej Linii” z PCPR w Gostyniu, problem rozpoznawania krzywdzenia dzieci.

Więcej…

 

W miniony weekend (21.05.) odbył się kolejny w tym roku staż instruktorski Shotokan Word Organisation. Na staż do poznańskiej Akademii Sztuk Walki (zajęcia odbywały się w obiektach Akademii Wychowania Fizycznego) przyjechali instruktorzy z wielu krajowych klubów karate, w tym z TKKF „Tęcza” w Gostyniu. Tematem stażu był trening kumite, metodyka nauczania technik nożnych (kopnięć) oraz interpretacja kata Kanku Dai. Zajęcia prowadzili shihan Robert Sworek (8. DAN) z Poznania i Wojciech Kaczmarek (7. DAN) z Olsztyna.

Więcej…

 

Blisko dwa tysiące dwieście osób przybyło na Świętą Górę w Piaskach k. Gostynia. Emeryci, renciści i niepełnoprawni seniorzy z całej Wielkopolski, a także z sąsiednich województw, zawitali na XV Świętogórskie Spotkania Seniorów (18 maja 2016 r.), których główna częścią są koncerty chórów. Imprezę organizuje od lat Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Gostyniu przy dofinansowaniu Powiatu Gostyńskiego. Wsparcia w organizacji tego ważnego dla integracji środowisk seniorskich wydarzenia tradycyjnie udzielają też Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Więcej…

 

Kim jest wnioskodawca, a kim realizator? Co to dotacja, a co wkład własny? Jak określić potrzebę realizacji projektu? Jak planować budżet? Między innymi odpowiedź na takie pytania można było usłyszeć podczas szkolenia, przygotowującego przyszłych grantobiorców do pisania projektów w ramach Programów Grantów Społecznych. Spotkania odbyły się 26 kwietnia i 4 maja w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Gostyniu.

Więcej…

 

Ośmioosobowa reprezentacja gostyńskiego klubu karate TKKF „Tęcza” wzięła udział w ogólnopolskim Grand Prix Karate Polskiej Federacji Karate Sportowego i w XXII Otwartych Mistrzostwach Polski Seniorów Starszych – Weteranów (7.05.2016).

Grand Prix odbyło się w Kleszczewie. W turnieju wystartowało 315 zawodników reprezentujących 39 klubów z całego kraju, m.in. z Gdańska, Warszawy, Szczecina, Wrocławia, Olsztyna, Śląska, Łodzi. Była to znakomita okazja do rywalizacji sportowej karateków i do wymiany doświadczeń. W gronie startujących byli też zawodnicy gostyńskiej „TĘCZY”, a do sportowej rywalizacji prowadził ich kierownik ekipy sensei Marcin Danek (2. DAN).Towarzyszył mu sensei Mieczysław Polewski (4. DAN), który również spróbował swoich sił na macie. Do grona sędziowskiego turnieju zaproszony został shihan Waldemar Szwedek (7. DAN).

 

Więcej…

 

Zakończył się cykl szkoleń, realizowanych w ramach programu „Działaj lokalnie IX” poświęconych pozyskiwaniu środków przez organizacje pozarządowe (NGOs) i grupy nieformalne, głównie Kół Gospodyń Wiejskich. Cykl siedmiu warsztatów odbywał się w poszczególnych gminach powiatu gostyńskiego. Wzięli w nich udział liderzy organizacji stowarzyszeń, fundacji oraz grup nieformalnych. W kolejnej - dziewiątej już edycji programu „Działaj lokalnie” Stowarzyszenie „DZIECKO” rozda w formie grantów konkursowych blisko 60 tysięcy złotych na realizację projektów służących rozwojowi środowisk lokalnych.

więcej

 

29 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Gostyniu rozstrzygnięto XV Powiatowy Konkurs Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych. Patronat nad konkursem objęli: Wielkopolski Kurator Oświaty, Starosta Gostyński i Burmistrz Gostynia. A jego organizatorami byli Szkoła Podstawowa nr w 2 w Gostyniu i Stowarzyszenie „DZIECKO”.W uroczystym spotkaniu udział wzięli uczestnicy zmagań finałowych, ich nauczyciele i opiekunowie oraz goście: reprezentująca Starostę Gostyńskiego Roberta Marcinkowskiego Magdalena Wasielewska - zastępca naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Gostyniu oraz Mirosław Sobkowiak – prezes Stowarzyszenia „DZIECKO”, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Więcej…

 

Każde dziecko ma prawo wychowywać się w kochającym, bezpiecznym domu. Jeśli jednak rodzice nie mogą zagwarantować mu odpowiedniej opieki, wówczas dziecku zapewnia się czasowo opiekę i wychowanie poza rodziną. Właśnie wtedy dzieci potrzebują rodziny zastępczej. Potrzebni są ludzie, którzy są gotowi podjąć się tego zadania. Najbliższe szkolenie zaczyna się 19 maja 2016 r.

I Ty możesz zostać rodziną zastępczą dla dzieci, które marzą, by dorastać w rodzinie!

Więcej…

 

W Koźminie Wielkopolskim przeprowadzono IV Otwarty Turniej Karate Szlakiem Templariuszy 2016. Wystartowało w nich ponad 250 zawodników z 25 klubów karate całego regionu. Zawodnicy rywalizowali w kategoriach kata i kumite rozegranych w systemie pucharowym z repasażami. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i okazałymi pucharami oraz otrzymali specjalnie zaprojektowaną okolicznościową odznakę zawodów.

Turniej według przepisów Polskiej Federacji Karate Sportowego zorganizował Koźmiński Klub Karate Do Shotokan, przy współpracy z Wielkopolskim Związkiem Karate w Poznaniu i Gminnym Ośrodkiem Sportu. Zawody przeprowadzone na 5 matach tatami sędziowało 20 arbitrów PFKS, którymi kierował Sędzia Główny Jarosław Adamski.

Więcej…

 
Redakcja portalu
Uwaga!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu oferuje różne nieodpłatne formy pomocy dla rodziców zastępczych oraz rodziców naturalnych i adopcyjnych.  Dwa razy w miesiącu odbywają się spotkania grup wsparcia, w czasie których omawiane są różne grupy problemów nurtujących rodziców, np. motywowanie do nauki, pomoc dzieciom z deficytami rozwojowymi, kontakty rodzin zastępczych z rodzicami biologicznymi czy sprawy dotyczące właściwej współpracy szkół i rodziców itd.

Akcja...

AKCJA MASZ GŁOS - MASZ WYBÓR
Fundacja im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów zapraszają do udziału w ogólnopolskiej akcji, której celem jest zainteresowanie obywateli sprawami gminy i zachęcenie ich do uczestnictwa w życiu publicznym, m.in. w wyborach lokalnych, a także wzmocnienie  zarówno u wyborców, jak i u wybieranych  poczucia współodpowiedzialności za podejmowane decyzje.
www.maszglos.pl