Reklama
Start

Zakończył się cykl szkoleń, realizowanych w ramach programu „Działaj lokalnie IX” poświęconych pozyskiwaniu środków przez organizacje pozarządowe (NGOs) i grupy nieformalne, głównie Kół Gospodyń Wiejskich. Cykl siedmiu warsztatów odbywał się w poszczególnych gminach powiatu gostyńskiego. Wzięli w nich udział liderzy organizacji stowarzyszeń, fundacji oraz grup nieformalnych. W kolejnej - dziewiątej już edycji programu „Działaj lokalnie” Stowarzyszenie „DZIECKO” rozda w formie grantów konkursowych blisko 60 tysięcy złotych na realizację projektów służących rozwojowi środowisk lokalnych.

więcej

 

29 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Gostyniu rozstrzygnięto XV Powiatowy Konkurs Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych. Patronat nad konkursem objęli: Wielkopolski Kurator Oświaty, Starosta Gostyński i Burmistrz Gostynia. A jego organizatorami byli Szkoła Podstawowa nr w 2 w Gostyniu i Stowarzyszenie „DZIECKO”.W uroczystym spotkaniu udział wzięli uczestnicy zmagań finałowych, ich nauczyciele i opiekunowie oraz goście: reprezentująca Starostę Gostyńskiego Roberta Marcinkowskiego Magdalena Wasielewska - zastępca naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Gostyniu oraz Mirosław Sobkowiak – prezes Stowarzyszenia „DZIECKO”, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Więcej…

 

Każde dziecko ma prawo wychowywać się w kochającym, bezpiecznym domu. Jeśli jednak rodzice nie mogą zagwarantować mu odpowiedniej opieki, wówczas dziecku zapewnia się czasowo opiekę i wychowanie poza rodziną. Właśnie wtedy dzieci potrzebują rodziny zastępczej. Potrzebni są ludzie, którzy są gotowi podjąć się tego zadania. Najbliższe szkolenie zaczyna się 19 maja 2016 r.

I Ty możesz zostać rodziną zastępczą dla dzieci, które marzą, by dorastać w rodzinie!

Więcej…

 

W Koźminie Wielkopolskim przeprowadzono IV Otwarty Turniej Karate Szlakiem Templariuszy 2016. Wystartowało w nich ponad 250 zawodników z 25 klubów karate całego regionu. Zawodnicy rywalizowali w kategoriach kata i kumite rozegranych w systemie pucharowym z repasażami. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i okazałymi pucharami oraz otrzymali specjalnie zaprojektowaną okolicznościową odznakę zawodów.

Turniej według przepisów Polskiej Federacji Karate Sportowego zorganizował Koźmiński Klub Karate Do Shotokan, przy współpracy z Wielkopolskim Związkiem Karate w Poznaniu i Gminnym Ośrodkiem Sportu. Zawody przeprowadzone na 5 matach tatami sędziowało 20 arbitrów PFKS, którymi kierował Sędzia Główny Jarosław Adamski.

Więcej…

 

Zarząd Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Tęcza” przy Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zorganizował po raz trzynasty otwarte klubowe mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc. Wystartowało w nich 28 najsilniejszych zawodników z powiatu gostyńskiego (m.in. z Gostynia, Krobi, Ponieca, Borku Wlkp., Piasków, Pudliszek, Gogolewa) i powiatu śremskiego (m.in. z Dolska i Mszczyczyna). Liczebnie dominowali zawodnicy z Gostynia i Krobi. Dopingowała ich bardzo duża grupa miłośników sportów siłowych, która stworzyła świetną atmosferę turnieju. Zawody odbyły się 16 kwietnia 2016 r. w siłowni TKKF „Tęcza”.

Więcej…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej…

 

Stowarzyszenie DZIECKO ogłasza Konkurs Grantowy„Działaj Lokalnie IX” 2016

Termin składania wniosków upływa 27 maja 2016 r.

Pula grantów wyniesie minimum 55.000 zł.

 

 

więcej

 

12 marca 2016 r. w Środzie Wielkopolskiej odbył się XXII Ogólnopolski Turniej Karate Dzieci i Młodzieży DRAGON CUP. W zawodach udział wzięło ponad 450 zawodników reprezentujących 38 drużyn z całego kraju. Startujący w wyjątkowo licznie obsadzonym turnieju Gostynianie z klubu karate TKKF „TĘCZA” pokazali bardzo dobry poziom i przywieźli ze Środy Wlkp. jeden złoty, jeden srebrny (potrójny) i jeden brązowy (potrójny) medale. Jak podkreśla trener Waldemar Szwedek: - Młodym karatekom „Tęczy” z gmin Gostyń i Piaski należą się gratulacje za udany występ.

Więcej…

 

7 marca 2016 r. odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu. Minęła kadencja poprzednio wybranego zarządu tej organizacji pozarządowej. Dlatego Walne Zebranie poświęcone było głównie wyborom nowych władz stowarzyszenia. Wybrano więc nowy Zarząd Stowarzyszenia. Prezesem została Bożena Misiurek - inicjatorka powstania na terenie powiatu gostyńskiego organizacji chorych na SM i szef zarządu poprzedniej kadencji. Pozostali członkowie władz też już pełnili swoje stanowiska w poprzednich czterech latach, zatem ich ponowny wybór należy uznać za docenienie ich społecznej i trudnej pracy. Wiceprezesem został Walenty Ciszak, sekretarzem - Marek Maciejewski, skarbnikiem - Barbara Horowska.

Więcej…

 

Sala widowiskowa GOK „Hutnik” została wypełniona 10 marca 2016 roku przez seniorki Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddziału Rejonowego w Gostyniu. Przybyły one na zorganizowane przez Zarząd PZERiI spotkanie z okazji Dnia Kobiet i Powitania Wiosny.
Przybyłe Panie serdecznie i z uśmiechem przywitał prezes organizacji Pan Andrzej Starosta. Powitał też zaproszonych gości: Starostę Gostyńskiego Roberta Marcinkowskiego, Burmistrza Gostynia Jerzego Kulaka, kierownika MGOPS w Gostyniu Teresę Klonowską oraz kierownika Działu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym PCPR w Gostyniu Natalię Hajnsz.

Więcej…

 

MIESZKAŃCY POWIATU GOSTYŃSKIEGO OFIAROWALI 194 718,67 ZŁ!

W niedzielę, 10 stycznia 2016 roku, 120 tysięcy wolontariuszy 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyszło na ulice nie tylko polskich miast, ale także zagrało w kilkudziesięciu krajach na świecie. Przez 23 lata działalności Fundacja WOŚP zakupiła sprzęt medyczny wydając blisko 650 mln zł zebranych w corocznych Finałach. Sukces Orkiestry jest sukcesem wszystkich, którzy chcą pomagać przekazując datki zarówno w dniu zbiórki, jak i w trakcie całorocznej działalności Fundacji.

Więcej…

 
Redakcja portalu
Uwaga!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu oferuje różne nieodpłatne formy pomocy dla rodziców zastępczych oraz rodziców naturalnych i adopcyjnych.  Dwa razy w miesiącu odbywają się spotkania grup wsparcia, w czasie których omawiane są różne grupy problemów nurtujących rodziców, np. motywowanie do nauki, pomoc dzieciom z deficytami rozwojowymi, kontakty rodzin zastępczych z rodzicami biologicznymi czy sprawy dotyczące właściwej współpracy szkół i rodziców itd.

Akcja...

AKCJA MASZ GŁOS - MASZ WYBÓR
Fundacja im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów zapraszają do udziału w ogólnopolskiej akcji, której celem jest zainteresowanie obywateli sprawami gminy i zachęcenie ich do uczestnictwa w życiu publicznym, m.in. w wyborach lokalnych, a także wzmocnienie  zarówno u wyborców, jak i u wybieranych  poczucia współodpowiedzialności za podejmowane decyzje.
www.maszglos.pl