Reklama
Start Nowości Opowieść wigilijna zdarzyła się w Krobi

Tuż przed świętami w Sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi widzowie obejrzeli ciekawą adaptację opowiadania Karola Dickensa „Opowieść wigilijna”. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Chwałkowie, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Chwałkowie, ich opiekunowie i terapeuci oraz przyjaciele obu placówek wspólnie wystawili historię skąpca Ebenezera Scrooge’a.

W noc wigilijną ten nielubiący ludzi samotnik, dbający jedynie o pomnażanie swojego majątku, przeżywa dziwną historię. Odwiedzają go duchy, które pokazują Scrooge’owi, jakim był kiedyś człowiekiem, jakim jest teraz i co się z nim stanie, jeśli dalej będzie postępował tak, jak do tej pory. Przerażony wizją samotnej śmierci, Scrooge pojmuje beznadziejność swojego życia i nastawienia do innych ludzi, staje się z powrotem szczodrym, serdecznym człowiekiem, jakim był za młodu, przed śmiercią siostry, jedynej osoby, która kiedykolwiek się o niego troszczyła.

Tę bardzo umoralniającą historię obejrzeli zaproszeni goście, którzy wypełnili całą widownię. Wśród nich znaleźli się Janusz Sikora - etatowy członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego, Tomasz Skibicki – radny Rady Powiatu Gostyńskiego, Eleonora Gościniak – Skarbnik Powiatu Gostyńskiego, Michał Listwoń – Wiceburmistrz Krobi, Mirosław Sobkowiak – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Małgorzata Wika – Konieczna – dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu, Krystyna Piasecka – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gostyniu, Anna Krzyżostaniak – kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krobi, Agnieszka Wujek – dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi oraz przedstawiciele wielu instytucji i firm wspierających działania ŚDS i DPS w Chwałkowie. Na widowni zasiadły też przedszkolaki, wolontariusze z ZSOiZ w Krobi oraz podopieczni wielu placówek pomocy społecznej z terenu powiatu gostyńskiego.

Po gromkich brawach ŚDS w Chwałkowie wystawił jeszcze jasełka wprowadzające w nastrój zbliżającej się Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia.

Podziękowania dla artystów za przygotowanie spektaklu złożyli w imieniu widzów: Janusz Sikora, Michał Listwoń i Mirosław Sobkowiak.

Przedstawienie wigilijne przygotowały Dom Pomocy Społecznej w Chwałkowie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Chwałkowie i Stowarzyszenie „IMPACT”.

 

Dodaj swój komentarz

Imię:
Twoja strona:
Temat:
Komentarz:
Redakcja portalu