Reklama
Start Nowości Włącz w sobie aktywność! Rusza PGS 0005

50 tysięcy złotych – to łączna pula grantów przyznawana w tym roku w Programie Grantów Społecznych. Dotychczasowe cztery edycje cieszyły się sporym zainteresowanie grup nieformalnych z terenu całego powiatu gostyńskiego. Dlatego też program z roku na rok się rozwija. W tej edycji sięgnąć będzie można po 3 tys. złotych na projekt aktywizujący lokalną społeczność.

 

Celem konkursu jest wsparcie projektów integrujących środowisko. Program prowadzony jest z myślą o tych, którzy podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach wiele się działo. PGS realizować mogą koła gospodyń wiejskich, rady sołeckie, grupy sąsiedzkie, grupy hobbystyczne na terenach wiejskich, a także rady osiedli i młodzież na terenach miejskich, w których imieniu wniosek złoży organizacja pozarządowa lub jedna z następujących instytucji publicznych: instytucja kultury, biblioteka publiczna, ośrodek pomocy społecznej.

Wnioski w formie papierowej i elektronicznej można składać do 30 maja 2017 roku w Starostwie Powiatowym w Gostyniu. Dla zainteresowanych grup odbędzie się spotkanie informacyjno-szkoleniowe: 9 maja 2017 roku o godz. 12.00 lub 17.00 w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Gostyniu.

Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie: „Dziecko”. Środki zapewnia powiat gostyński. Ideę współfinansuje również Powiatowy Bank Spółdzielczy.

Informacje na temat projektu wraz z niezbędnymi dokumentami znaleźć można na stronie www.powiat.gostyn.pl

 

Dodaj swój komentarz

Imię:
Twoja strona:
Temat:
Komentarz:
Redakcja portalu