Reklama
Start Nowości Wystawa pełna pozytywnych wrażeń
Błąd
  • JFolder::files: Ścieżka nie prowadzi do katalogu:
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/2017/rozne/wyztawaniezwyklychludzi

W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu można oglądać do 6 lipca kolejną, ósmą odsłonę wystawy prac plastycznych wykonanych przez artystów niepełnosprawnych. Od lat nosi ona nazwę „Zwykła wystawa niezwykłych ludzi”. Organizatorzy w tym roku prezentują na niej blisko dziewięćdziesiąt prac uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach, Środowiskowego Domu Samopomocy w Chwałkowie oraz Domu Dziennego Pobytu w Gostyniu i uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu.

 

Wystawę otwarły Grażyna Skorzybót - prezes Stowarzyszenia „Ja też pomagam” i Violetta Skorupska - kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu, kierując do obecnych m.in. te słowa: - „Ta wystawa to możliwość ukazania różnorodności i osobliwości naszych artystów. Wszystkie te osoby, które dzisiaj prezentują na tej wystawie swoje prace z pewnością można nazwać artystami”.

W uroczystym otwarciu wystawy wzięli udział autorzy prac, ich opiekunowie, rodzice oraz zaproszeni goście, m.in. przedstawiciele: Rady Miejskiej w Gostyniu, Urzędu Miejskiego w Gostyniu, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyniu, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pogorzeli i Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Gostyń oraz jednostek i organizacji, których podopieczni prezentowali swoje dokonania.

Zaprezentowane prace wykonane zostały podczas zajęć terapeutycznych różnymi technikami plastycznymi. Są one różnorodne tematycznie i świadczą o niezwykłej wyobraźni ich autorów. Pokazują wrażliwość i talent artystyczny osób niepełnosprawnych.

Wystawa wzbudziła wśród gości wiele zachwytów i pozytywnych wrażeń. Wyrazy uznania należą się też opiekunom i terapeutom, którzy na co dzień pomagają wydobyć i rozwijać talenty u osób z niepełnosprawnością. Pomocna i wspierająca ręka terapeutów jest widoczna w pracach podopiecznych. Sami autorzy wystawianych prac podkreślają, że bez inspiracji i wsparcia opiekunów ich twórczość byłaby dużo skromniejsza.

Wystawa została zrealizowana w ramach projektu "Pasja - szansą na ciekawe życie". Wystawę zorganizowało stowarzyszenie "Ja też pomagam" we współpracy ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Gostyniu i Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Gostyń.

{gallery}2017/rozne/wyztawaniezwyklychludzi{/gallery}

 

Dodaj swój komentarz

Imię:
Twoja strona:
Temat:
Komentarz:
Redakcja portalu